سه مثال جالب از کاربرد Record Macro اکسل

اکسل ابزار کارآمدی دارد به نام Record Macro.

این ابزار وظیفه اش نوشتن برنامه به جای شماست.  بله دقیقا به جای شما برنامه می نویسد.

در واقع رکورد ماکوری اکسل، روش ساده ای دارد، رکورد ماکرو، اینگونه عمل می کند که به کلیک ها و کارهایی که در اکسل انجام می دهید نگاه می کند و برنامه معادل آن کارها را به صورت خودکار تولید می کند.

مثلا وقتی در سلول A1 کلیک می کنید، این ابزار این کلیک شما را به برنامه متناظرش یعنی Range("A1").Select تبدیل می کند و سر انجام شما یک برنامه خواهید داشت  که کافیست آن را اجرا کنید .

با اجرای این برنامه جدید، دقیقا کارهای شما با سرعت بسیار بالایی تکرار می شوند و دیگر لازم نیست که شما آن کارها را به صورت دستی انجام دهید.

 

توجه داشته باشید که ابزار رکورد ماکرو، برنامه های پیچیده ای را نمی تواند تولید کند و بیشتر برای انجام کارهای تکراری کاربرد دارد.
برنامه تولید شده با record macro به زبان VBA اکسل است و به سادگی می توان آنها را ویراش کرد و دستورات ساده ای مثل IF , For Next را به آنها افزود.

در اینجا برای آشنایی شما با این ابزار در زیر چند فیلم آموزشی Record Macro برای دانلود قرار داده شده است.

 

 بعد از مشاهده فیلم ها متوجه می شوید که مطالب بسیار سریع گفته می شود و این بدلیل آن است که "حجم فیلم"ها کمتر شود. بنابراین پیشنهاد می شود ابتدا هر فیلم آموزشی را چند بار مرور کنید و سپس خودتان دست بکار گردید.

توجه: در هنگام Record کردن Macro در Excel ، یک click اضافه، انتخاب یک سلول اشتباهی و ... (حتی کوچکترین عملیات) ممکن است که باعث شود ماکرو Excel شما درست کار نکند ، بنابراین با دقت بسیار فیلم ها را نگاه کنیدو در هنگام اجرا به کوچکترین کارها ، نحوه انتخاب سلولهای Excel دقت نمایید.

دیدگاه‌ها

خییییلی عالی بود خیلی ممنون

حدیث

شما ک آدرس لینک این ویدئوتونو نذاشتین ولی گفته باشم من نیاز داشتم از کد قالبتون  پیداش کردم و دانود کردم اگه بی اجازه بود ببخشید

admin

شما می‌ توانید این ویدئو را از همین جا مشاهده نمایید و اگر هم دانلود کردید، بلامانع است و می توانید آنرا به اشتراک نیز بگذارید.
 

شهری زاده

سلام

روان ومختصر بیان شده بود ونکات خوبی هم داشت

متشکرم

فرشید میدانی

ممنون از شما گرامیان، قطعا تشویق ها و بازخوردهای شما برای ما دلگرم کننده خواهد بود.
 

امید

سلام
از این همه وقت که برای آموزش به دوستان صرف کردید ممنون

رزاقی

تشکر از اینکه مشتاقان و دانش جویان علم را کمک می کنید.

 

b_shahri

سلام من یک فاکتور فروش در اکسل ایجاد کردم میخوام وقتی این فاکتور رو ذخیره کردم فاکتور خام جدید با شماره جدید ایجاد بشه چیکار باید بکنم؟
 

رویا

مرسی عالی بود

افزودن دیدگاه جدید