برای اطلاع از آخرین مقالات و به روزرسانی‌های سایت در کانال تلگرام اکسل فرساران و یا صفحه ایسنتاگرام اکسل عضو شوید.  smiley

مثالی عملی ساخت گزارش گیری با Record Macro

در اکسل جداولی (لیست)  داریم که می خواهیم بر حسب یک معیار از آن گزارش بگیریم و آن گزارش را ذخیره کنیم. به عنوان مثال فهرستی از کالاهایی که تاریخ انقضای آنها نزدیک است و یا گزارش یک مشتری خاص را در یک فایل جداگانه برای همکارمان ارسال کنیم والبته این نیاز موقتی نیست و همواره باید این گزارش ها را از آن لیست که آپدیت هم شده است، استخراج نماییم.

این کار با برنامه نویسی اکسل بسیار ساده است . اگر شما با برنامه نویسی اکسل آشنا نیستید، می توانید با ابزار Record Macro و با ویرایش مختصری در کدهای VBA این کار را انجام دهید .

در این فیلم آموزشی که یکی از مثالهای دوره اکسل پیشرفته فرساران است و در کلاس ها تدریس می شود، شما با این کار و روش انجام آن آشنا می شویم و به راحتی می توانید تکنیک آنرا در سایر فایلهای سازمان خود پیاده کنید.

همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با مفاهیم برنامه نویس و ماکرو در اکسل مقاله های  مفاهیم اولیه برنامه نویسی اکسل و فعال کردن ماکروی یک فایل اکسل را مطالعه فرمایید.

Video: 

به این مطلب پاسخ دهید